Praca i psychiatra – jaki mają ze sobą związek?

Większość z nas często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na nas, na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne, ma nasza praca. To w niej (licząc dojazdy) spędzamy każdego dnia mnóstwo czasu, to o niej najczęściej rozmawiamy z bliskimi oraz z przyjaciółmi. Najczęściej jednak jej wpływ na nasze życie jest zgubny – w tym miejscu wkracza do akcji odpowiedni specjalista, na przykład psychiatra z Krakowa. Jak wspomina ośrodek CMP, wielu ludzi w ogóle nie zauważa problemu ani pułapki, jaką zastawił sam na siebie.

W czym może pomóc psychiatra?

Psychiatra z CMP może się przydać przede wszystkim z kryzysowych sytuacjach, kiedy pracownik dostaje depresji bądź jakiejkolwiek dolegliwości związanej z wykonywaną przez siebie pracą. Równie dobrze może być to wypalenie zawodowe, spowodowane zbyt wysokim stopniem eksploatacji przez pracodawcę, czy choroby zawodowe, przenoszące się następnie w obszary życia prywatnego. Psychiatra zawsze przydaje się tam, kiedy praca przysłania człowiekowi całe jego życie.

Wizyta u psychiatry to nie wstyd

Jeszcze do niedawna w społeczeństwie krążył stereotyp, że do psychiatry idą jedynie wariaci. Nic bardziej mylnego i ten pogląd na szczęście znika już dzisiaj z opinii publicznej. Z tego rodzaju pomocy specjalistycznej korzysta dzisiaj naprawdę masa osób, być może ze względu na tempo życia czy wymogi pracodawców względem swoich często przemęczonych pracowników.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *